Kombi Forum

ECA Kombi Arızaları

DemirDöküm Kombi Arızaları

Buderus Kombi Arızaları

Vaillant Kombi Arızaları

Baymak Kombi Arızaları

Ariston Kombi Arızaları

Alarko Kombi Arızaları

Kombi Forum Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yoğuşmalı Kombiler > ECA Yoğuşmalı Kombiler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ECA Confeo Premix-S 24kw 20.640 kcal/h

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kayaariff Açılır Kutu Gör
Admin Group
Admin Group

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 345
  Alıntı kayaariff Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ECA Confeo Premix-S 24kw 20.640 kcal/h
    Gönderim Zamanı: 12 Mar 2011 Saat 16:28

ECA Confeo Premix-S 24kw 20.640 kcal/h Yoğuşmalı Kombi Özellikleri

• » Modeli: Confeo Premix Yoğuşmalı kombi
  • » Ürün kodu: CP 24 HM
  • » Kapasitesi ( kw ): 24.0 kw
  • » Kapasitesi ( kcal/h ): 20640 kcal/h
  • » Amacı: Bireysel Isıtma + Sıcak su ihtiyacı
  • » Entegre Boyler: Yok
  • » İkinci Eşanjör: Var ( Çift Eşanjörlü )
  • » Tipi: Yoğuşmalı
  • » Baca Tipi: Hermetik işletmeli baca
  • » Kullanılabilecek Yakıt Tipi: Doğalgaz ve LPG uyumlu
  • » Yakma verimi ( 50/30 °C ): %107.5
  • » Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 2.33 m³/h
  • » Elektrik tüketimi: 115 W
  • » Standart Baca Çapı: 80/125 mm
  • » Paket Baca Uzunluğu: 76 cm
  • » Kullanılabilecek Max. Baca Uzunluğu: 12.0 m
  • » Kombinin ağırlığı: 42.6 kg
  • » Yüksekliği: 750 mm
  • » Genişliği: 454 mm
  • » Derinliği: 365 mm

Diğer Detaylar :

Geleceğin teknolojisi E.C.A. Confeo Premix Tam Yoğuşmalı Kombi ile kazancınızı katlayın.. Yoğuşma Teknolojisi Nedir Yanma sonucu açığa çıkan baca gazları için bulunan su buharı yüksek miktarda gizli ısı içermektedir. Kalorifer devresi tesisatında dolanan ve ısısını ortama vermiş olan kalorifer devresi dönüş suyu, özel olarak tasarlanmış paslanmaz çelik eşanjör içinde su buharıyla karşılaşır ve su buharı bünyesindeki gizli enerjiyi kalorifer devresindeki dönüş suyuna aktarır. Bu sayede yakıt enerjisinden maksimum düzeyde yararlanılmakta, böylelikle verim artmakta ve ortama yayılan NOx ve CO emisyon değerleri azalmaktadır. Premix Teknolojisi Nedir Frekans kontrollü fan desteği sayesinde yanma havası, gaz yakıtla brülöre gelmeden önce (hava/gaz karıştırıcısında) en ideal şekilde karıştırarak yüksek verimli yanmanın sağlandığı teknoloji Premix Teknolojisi dir. Kazancınızı Katlayın; Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve enerjinin verimli kullanılmasını sağlayan çevre dostu ECA Confeo Premix yoğunlaşmalı kombiler, % 107,5lik yüksek ısıl verimi dolayısıyla konvansiyonel tip kombilere göre kullanıcısına yılda yüzde % 20ye varan enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca 17 ayrı emniyet sistemine sahip olan ürün, doğalgaz kullanımına uygun olduğu gibi LPG ve Propan ile de kullanılabiliyor. Konforunuzu Katlayın; Geleceğin teknolojisi ECA Confeo Premix tam yoğuşmalı kombi, son 24 saat içindeki kullanım suyu taleplerini izleyebiliyor ve kaydedebiliyor. Bu sayede tüketicinin kullanım suyu alışkanlıklarını ortaya çıkaran kombi, comfort özelliği sayesinde sıcak kullanım suyunu plakalı eşanjör içinde hazır bekletebiliyor. Bu sayede kullanıcı suyu ilk açtığında sıcak su gelmesi için beklediği süre azalıyor ve sistem sayesinde sıcak kullanım suyunu daha kısa sürede temin edebiliyor. Kullanım suyunda tasarruf sağlamak amacıyla geliştirilmiş ve üretilmiş olan E.C.A. Confeo Premix sayesinde gereksiz yere israf edilen su ortadan kalkıyor. Doğa Sevginizi Katlayın; E.C.A. Confeo Premix tam Yoğuşmalı kombi çevreye zararlı gaz emisyonlarını minimuma indirir. Ulusalararası standartlarda sahip olduğu Blue Angel ve Sedbuk A belgeleri ile doğayı, dünyayı korur. E.C.A. Confeo Premixi seçin, doğa sevginizi kat kat katlayın. Blue Angel Nedir Dünyadaki ilk ve en eski çevre ile ilgili sertifikadır. Almanyada birçok kategoride ürün ve hizmetlere, (tanımlanmış olan kıstasları sağladığı takdirde) Mavi Melek sertifikası verilebilmektedir. Bu kıstaslar 2 ana konuyu kapsamaktadır: Çevre ve Tüketici. Confeo Premix tam Yoğuşmalı kombide baca gazı sıcaklıklarını düşürdüğü için çevreye-yeşile zarar veren emisyonlar minimumdur. Almanyada alınmış olan Blue Angel sertifikasında belirlenen kalifikasyonlarına göre ürünün; çevreci, enerji tasarrufu sağlayan, üstün kaliteli ve uzun ömürlü özelliklerini sağlıyor olması gerekmektedir. Sedbuk A Nedir İngilterede kombilerin verimliliği, tanımlanmış özel formülasyonlar neticesinde bulunan yüzdelik bir değer ile tanımlanır. Bu değer (ön görülmüş olan tipik şartlar altında) cihazın yıllık ortalama verimliğini ifade eder. Başka bir deyişle, tüketilen yakıt miktarının ne kadarından faydalanıldığını gösterir. Böylece, farklı kazanların enerji performanslarının karşılaştırılabilmesi için temel bir kıstas oluşturulmuştur. Enerji verim bantları A dan G ye 7 enerji verim bandı tanımlanmıştır. Sedbuk A bandından yer alan kazanların verimleri %90 ve üstüdür. Confeo Premix Yoğuşmalı Cihazlarımız A verim bandında yer almaktadır. Ürün Teknik Özellikler: 24 kW ve 30 kWlık 2 farklı kapasite seçeneği % 107,5´a varan yüksek verim Kullanım suyu konforunuz için kullanım suyu alışkanlığınızı öğrenen akıllı sistem Doğalgaz veya LPG ile kullanım olanağı % 30 - 100 arası geniş güç modülasyon aralığı Çift elektrotlu ateşleme sistemi Boost Function özelliği ile arttırılmış kullanım suyu ısıtma kapasitesi 17 ayrı emniyet sistemi Arıza teşhis sistemi 3 yıl garanti

BU ÜRÜN VE FARKLI ÜRÜNLERE AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYIP SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

Yukarı Dön
kayaariff Açılır Kutu Gör
Admin Group
Admin Group

Gönderilenler: 345
  Alıntı kayaariff Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2011 Saat 13:06

Harika bir ürün her kullanıcıya tavsiye ederim ürün hakkında sorularınız olursa yardımcı olunur...

Yukarı Dön
fantamania Açılır Kutu Gör
Newbie
Newbie

Gönderilenler: 2
  Alıntı fantamania Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 May 2011 Saat 22:13
Merhaba bir müddettir kombileri araştırıyorum. E.C.A nın bu iki modeli arasında kaldım.
24 kw  ve  30 kw.
Bolu ilinde yaşıyorum. Yeni bir ev alıyorum : 130 m2. sıfır daire. 5 katlının en üst katı. güney  cephe. etrafı 5 cm üst 12 cm ısı yalıtımlı.  Bu kw olayından çok anlamıyorum .Mantıken ekonomik açıdan sanırım 24 kw iyi ama evde mümkün mertebe sıcak olsun istiyoruz.
Nasıl bir tavsiyeniz olur.
Selamlarımla...
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Admin Group
Admin Group

Gönderilenler: 10
  Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 May 2011 Saat 09:58
Merhaba,

24 KW değerinde bir kombi 12-13 metre radyatöre 50-60 derece su pompalayabilir. Isınma kombinin gücünün yüksek olması ile değil toplam radyatör uzunluğu ile alakalıdır. 30 KW bir kombi 20 m radyatöre rahatlıkla cevap verebilir. Eviniz ısınmıyorsa büyük kapasiteli kombiye değil daha fazla radyatöre ihtiyacınız vardır. Kombi ister 24 Kw olsun ister 30 Kw olsun radyatörlere gönderdiği su sıcaklığı her zaman 50-60 derecelerdedir.

Buna göre kapasiteye karar verebilirsiniz.
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Admin Group
Admin Group

Gönderilenler: 10
  Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 May 2011 Saat 10:01
Ben size E.C.A. Confeo Plus kombiyi öneririm. Bu kombiyi birde modülasyonlu oda termostatı ile desteklerseniz çok yüksek verim alabilirsiniz.
Yukarı Dön
fantamania Açılır Kutu Gör
Newbie
Newbie

Alıntı fantamania Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 May 2011 Saat 11:09
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Konuyu şunda daha detaylı anlamış oldum.
ANcak kafama takılan tek konu önerdiğiniz kombinin yoğuşmalı olmayışı. Genllikle yoğuşmalı tavsiye ediliyor.
Selamlarımla.
Yukarı Dön
alpi Açılır Kutu Gör
Admin Group
Admin Group

Gönderilenler: 110
  Alıntı alpi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 May 2011 Saat 09:43
merhaba dairenizin özelliklerini okuduğumda güney cephe bir dairede oturduğunuzu ve yalıtımınızında gayet iyi olduğunu görmekteyim

bu esaslar doğrultusunda baktığınız zaman 24 kw için yoğuşmalı kombi ile konvansiyoneş bir kombi arasında 600 tl lik bir fark vardır

sizin yıllık sarfiyatınız 1000-1200 tl geçmez bu confeo plus ile connfeo premix arasında 2,7m3/h ( plus için ) 2,33 m3/h( premix için ) max. gaz tüketimleri vardır
oranlarsanız %13 gibi bi tasarruf göreceksiniz yılda 130-150 tl bir tasarruf anlamına gelir buda yaklaşık 4-5 senede aradaki paranızı geri almanız anlamına gelir eğer bu bedeli ödemek doğru gelirse size ne ala yoğuşmalı alın

bunun dışında daireniz 130 m2 demiştiniz fakat dairenizde ki radyatörlerinizin uzunluğundan bahsetmediniz
şöyle anlatayım 24kw bie kombi 24*860=20,640 kcal/h saatlik enerji verebilir dairenize Buda şu anlama gelir 20,640/1800(1mt radyatör =1800 kcal/h ) hesabından 11,5 mtül radyatör eder

burdan çıkacak sonuç dairenizde eğer 11,5 m ye kadar radyatör var ise yada sorun yok kw cihaz yeterlidir. eğer   metre radyatör var ise o zaman - kw lık bir kapasitede yoğuşmalı yada konvansiyonel bir kombi seçebilirsiniz

yardımcı olabildim mi bilemiyorum ama olamadıysamda sorularınızı beklerim
Yukarı Dön
intermes Açılır Kutu Gör
Newbie
Newbie

Alıntı intermes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Jun 2011 Saat 18:23
Merhaba benim bir sorum var.

Eca confeo premiks 1 hafta önce aldım gece serin olduğunda kombiyi denemek istedim. Ev 150 metre bodrum yalıtımlı yeni daire, 6 metre petek var (petekler küçük kışa doğru 8 metre yapacağım) oda termostatı yok, kalorifer ısısını 50 dereceye ayarladım. Kalf.suyu ısınıp 57 dereceye ulaşınca yanma duruyor ancak pompa sürekli çalışıyor sanırım suyu çeviriyor yarım saatle bir saat zamanda petekler soğuyor ısı 32 ye kadar düşüyor, sonra tekrar yanıyor.
Sorunum: Pompa neden sürekli çalışıyor hiç durmuyor. Petekler neden çok çabuk soğuyor. Yani ısınınca pompanın durması gerekmezmi. İkinci denememde su ısınınca kombiyi kapattım bir müddet petekler sıcak duruyor kombi çalışınca çabuk soğuyor. Satıcıya sordum öyle olur diyor. Kafam iyice karıştı Kombi suyu ısıtıyor yarım saatte geri soğutuyor bu nasıl mantık anlamadım.

Bu normalmidir yoksa arızamı var bilgilendirirseniz sevinirim.
Yukarı Dön
alpi Açılır Kutu Gör
Admin Group
Admin Group

Gönderilenler: 110
  Alıntı alpi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Jun 2011 Saat 17:59
öncelikle kombi niz hayırlı olsun güle güle kullanın
termostat sız kullanılan kombiler dairenizin ısınıp ısınmadığını gönderilen kalorifer suyunun dönüş hattından gelen su ile arasındaki sıcak lık farkının ölçülmesi ile anlarlar...

bu farkın 10 derce den fazla olması durumunda daha yoğun 10 derce den az olması ile daha yavaş çalışırlar. yani size 50 dereceye ayarlarsınız kombinizi o 50 derece sıcak su dönüş hattında alana kadar tesisat daki suyu ısıtır.eğer dönüş suyu 50 dereceye ulaşmışsa kombi görevini tamamlamıştır ve artık durma kararı alır.
tesisat taki su ve petekleriniz hiç bir zaman soğumaz. sürekli sıcaklığı kontrol edilir. bu kontrolü sağlamak içinde pompa hep çalışır.

eğer oda termostatı kullanırsanız bu işlemlere hiç gerek kalmaz kombinize odadaki istenen sıcaklık durumunun bilgisini oda termostatı vereceği için kombi termostat çalışma artık sıcaklık istenen değerde sinyalini aldığı zaman pompası dahil stop a geçer.ta ki oda sıcaklığında bir düşme olana kadar.

dolayı sı ile kombi üreticileri ve biz satıcılar her zaman cihazlarınızı termostaad ile hatta doğru termsotat ile kullanın deriz
Yukarı Dön
intermes Açılır Kutu Gör
Newbie
Newbie

Alıntı intermes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Jun 2011 Saat 15:32
Sayın alpi olayı bu kadar anlaşılır kısa ve net şekilde anlatmışsınız.
Size teşekkür ederim, bunu birçok kişiye sordum (satıcı, servis, diğer forumlar vs.) ancak hiç böyle açıklayıcı bir cevap alamamıştım. Termostat bnim için iyi bir çözüm olacak..Hoşçakalın..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,156 Saniyede Yüklendi.

Dost Siteler :    buderus kombi -  kombi -  notebook yedek parca -  kombi -  web sitesi -  klima

Copyright © 2012 Kombi Fiyatlari